Cuma, 21 Ocak 2022

G Gezi

Gezi - Çatalca Bisiklet Parkurları

Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

 Rüzgarlıtepe Bisiklet Parkuru

   Yaklaşık 14 kmyi bulan parkurda bisikletinizle, rüzgar türbinlerini görünce yel değirmenlerine karşı savaşan Don Kişot ve onun sadık arkadaşı Sanço Panza gibi hissedeceksiniz. Orta dereceli zorluk derecesi bulunan bu parkur; Çatalca merkezden 600 metre yukarıdaki tepede başlar, ormanlık alan içinde rüzgar gülleri için açılan yoldan devam eder. 54 metre rakımla başlar 317 metreye ulaşır.

   Tüm Çatalcayı geniş bir perspektiften görebilir, orman içinde rüzgar güllerinin altından yolunuza devam edebilirsiniz. Ormana paralel olan yoldan sağa dönüp, Radyolink Caddesinden de tekrar orman içine girilerek başlangıç noktanıza dönebilirsiniz.

 Parkuru Haritada Gör


Yalıköy Bisiklet Parkuru

   Zorluk seviyesi oldukça düşük bu parkur 2 metrelik eğimle başlar ve maksimum 13 metreye yükselir. Yalıköy bisiklet parkuru, sahil kıyısı boyunca uzanan bir parkurdur. Bisikletinizle buradan hareket edin ve kıyının sarp kayalarla kesildiği noktaya kadar rüzgarı arkanıza alın. Yalıköy kıyı şeridinden sahili boydan boya görebileceğiniz çok güzel bir manzara eşliğinde yaklaşık 2 kmlik bir sürüş keyfi size bekliyor olacak. Geri dönüşünüzde fotograf çekmek için gözünüze kestirdiğiniz alanlarda mola vermelisiniz.

 Parkuru Haritada Gör